środa, 9 grudnia 2015

Przygody z książką: Świąteczna książka z niespodzianką.

Uwielbiam niespodzianki. Uwielbiam święta. Uwielbiam książki. Uwielbiam malutkie figurki. A skoro tak, to musiałam mieć tę książkę!Na tekst książki składa się 5 rymowanych mini-opowiastek - o Mikołaju i pomagających mu Elfach, wiernej pani Mikołajowej, o budowaniu bałwana...Obrazki nie powalają urodą, rymy nie są szczególnie wyszukane (miś - dziś, Sławka - sprawka), ale to nic!


Oto, co mieści się za stronami z tekstem! 12 cudownych malutkich figurek przedstawiających: Mikołaja, 2 elfy, renifera, misia, choinkę, sanie, konika na biegunach, prezent, piernikowego ludzika, bałwana oraz pociąg. Dodatkowo znajdziecie tam dużą planszę będącą idealnym tłem do świątecznych opowieści.


A oto plansza. Niestety, pognieciona, ale nie ma możliwości by było inaczej dopóki trzymamy ją w poskładaną w pudełku ukrytym we wnętrzu książki.


Plansza przedstawia wnętrze domu widziane z lotu ptaka. Salon ze świątecznymi dekoracjami, kot drzemiący na


Zuzce zaświeciły się oczka, gdy je zobaczyła. Nic dziwnego, ja też uwielbiam takie zabaweczki. Liczę na kilka lat snucia opowieści z wykorzystaniem tych słodkich figurek. Na razie jednak Zuzia opowiada głównie historię o tym, jak Mikołaj wraz ze swoją świtą poszli spać. Może i dobrze, niech Mikołaj zbierze siły przed Wigilijną harówką, tak by mógł nam doręczyć jeszcze więcej świetnych książek.
Jutro figurki zadebiutują na moich lekcjach w szkole. Przećwiczymy z nimi świąteczne słownictwo i przyimki miejsca. Nie mogę się doczekać. :)


"Wesołe Święta" Emma Fucci. Wyd. Olesiejuk 2014

Post w ramach akcji Przygody z książką:

6 komentarzy:

 1. świetne te zawieszki! strasznie mi się podobają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ochotę odciąć im te sznureczki, bo jednak przy zwykłej zabawie przeszkadzają, ale kto wie - może powiesimy je na choince? Ale i tak są super! :)

   Usuń
 2. Oglądam i czytam w towarzystwie syna i co słyszę? "O,nie. Mamo, patrz! Taką książkę!"...I cóż począć? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja podpowiem, że kupiłam tę książkę na Ravelo za 20 zł. :) Udanej zabawy :)

   Usuń
 3. Figurki są rewelacyjne! Jak ją gdzieś spotkam to będzie nasza! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zainspirowałam (do zakupów;)).

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...