środa, 1 października 2014

Sto zwierzaków dla dzieciaków - początek Przygód z książkąTaaaaka duża! "100 zwierzaków dla dzieciaków" wydawnictwa Wilga to książka całokartonowa o wyjątkowo dużym formacie. Mimo to nie jest (bardzo) ciężka i moja 11-miesięczna Zuzia już od kilku tygodni swobodnie przewraca w niej kartki. 

Na każdej stronie znajduje się 7-9 obrazków przedstawiających zwierzątka. Ilustracje są specyficzne, ale czytelne. Podzielone są tematycznie na: zwierzęta na wsi, dzikie zwierzęta, ptaki, zwierzęta z dżungli, zwierzęta morskie i zwierzęta domowe. Na końcu czeka na dzieci niespodzianka: strona pełna różnej wielkości zwierzątek, wśród których mamy znaleźć m.in. 3 psy i 8 motyli. Świetne ćwiczenie na spostrzegawczość i kolejna okazja do nauki liczenia dla trochę starszych dzieci. 


To! to! A co dla maluszków? 

-> kolejna książka świetna do nauki odgłosów wydawanych przez zwierzątka (choć Zuzinkowa Mama nie ma pojęcia jaki dźwięk wydaje lis czy kameleon)

-> łączenie w pary - my wykorzystujemy do tego figurki zwierzątek z serii Little People i z Arki Noego - na razie robi to Zuzinkowa Mama, ale Zuzinka śledzi uważnie jej poczynania i pewnie za jakiś czas i ona się tego nauczy. 

-> można również zagrać z dzieckiem o małych stopach w coś a'a Twister - postaw lewą stopę na piesku a prawą na żyrafie etc. ;) 


Na razie moja wyobraźnia podsuwa same pomysły dla maluszków, ale pewnie mamy trochę starszych szkrabów wymyśliłyby i inne zastosowania dla tej sympatycznej książki. 

Polecamy razem z Zuzią i zapraszamy na inne blogi biorące udział w akcji Przygody z książką! klik!

4 komentarze:

 1. Świetna książka muszę się za nią rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sympatyczna. Fajnie wprowadza w świat zwierząt. Pozdrawiam, ach!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że wcześnie zaczynacie, a przy tym pokazujesz, że czytanie to także zabawa. Jeśli będzie się Z. kojarzyć z radością i uśmiechem mamy to pewnie wyrośnie z niej zapalona czytelniczka :)
  A w kwestii lisa - tata Janka znalazł nam kiedyś TO :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy:) Mała co prawda ma mniej niż rok ale książka ją zainteresowała:D

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...