czwartek, 27 października 2016

Emily Horn, Paweł Pawlak - Przepraszam, czy jesteś czarownicą?

Zuzka uwielbia koty, nic więc dziwnego, że w bibliotece ściągnęłam z półki tę książkę. Nie spodziewałam się jednak, że może się ona okazać takim hitem! O czym mowa? O "Przepraszam, czy jesteś czarownicą" autorstwa Emily Horn i z ilustracjami Pawła Pawlaka. Lubimy tę książkę! Zajrzyjcie z nami do jej wnętrza. Oto Herbert. 
Herbert jest czarnym kotem żyjącym na ulicy. W wolnych chwilach odwiedza bibliotekę, w której nie tylko może się ogrzać, ale i znaleźć fascynującą lekturę. 


 


Herbert czuje się trochę samotny, kiedy więc z jednej z książek dowiaduje się, że czarownice lubią czarne koty, już wie co musi zrobić - spotkać czarownicę, która go przygarnie.


Tylko jak znaleźć czarownicę? Herbert to kot-intelektualista, swoją wiedzę czerpie z książek. Poznał wprawdzie trochę faktów dotyczących czarownic, ale mimo to poszukiwania nie idą mu najlepiej... 
W dodatku ludzie bardzo różnie reagują na sugestię, że mogliby być czarownicą... 

Niektórzy się śmieją, ale inni... Dobrze, że Herbert potrafi szybko biegać!


Biedny Herbert, zniechęcony wzbudzonym przez siebie strachem, śmiechem i złością, wraca zrezygnowany do biblioteki. Czeka go tam miła niespodzianka... :) Wycieczka ze szkoły dla małych czarownic! 

Czyż Herbert nie jest słodki? 
Jeśli Twoje dziecko tak jak i moje uwielbia kotki to koniecznie sięgnijcie razem po tę książkę, zwłaszcza teraz, przed Halloween! 


A w ramach poznawania czarownic zapraszam na mojego nowego bloga dotyczącego nauczania języka angielskiego. Zamieściłam tam materiały idealne przed halloween, ale tak naprawdę dość uniwersalne - wykorzystując motyw kapelusza czarownicy powtarzamy nazwy kolorów - w dowolnym języku.

Little English Playground - The hats gamePost w ramach akcji Przygody z książką!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...