poniedziałek, 4 maja 2015

Ciuch, ciuch, ciuuuuchcia! - Lokomotywa Juliana Tuwima

Jako, że daleko nie mieliśmy, udaliśmy się w sobotę do Wolsztyna, gdzie odbywała się coroczna parada parowozów. My co prawda dojechaliśmy po czasie, ale to dobrze, bo tłumy były niesamowite, a miejsc parkingowych nie za wiele. Gdy tłumy wyszły z dworca mogliśmy podejść i obejrzeć kilka parowozów z bliska. Zuzka aż skakała z radości. A na pamiątkę kupiliśmy tradycyjne wydanie Lokomotywy Tuwima z ilustracjami Szancera. Piękne! Zuzka odkryła ten wierszyk na nowo, wszak teraz już doskonale wie, co to jest ta dziwaczna LOKOMOTYWA :)
Całą drogę, a jechaliśmy ponad godzinę, "czytała" i oglądała Lokomotywę i wołała ciuuu ciuu.I choć w naszej domowej biblioteczce już znajdowała się inna Lokomotywa, a identyczny egzemplarz sprzed jakichś 20 lat znajduje się u Zuzinkowych dziadków jako pamiątka z dzieciństwa tatusia, to jednak postanowiliśmy zrobić Zuzi właśnie taką pamiątkę - zamiast balona, który nie przetrwa tygodnia. ;)


W Wolsztynie miało się też odbyć bicie rekordu w grupowym czytaniu Lokomotywy, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat... Szkoda. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wziąć udział. :) Jak tak dalej pójdzie to Zuzka będzie znała Lokomotywę na pamięć. ;)
W tej samej książeczce znajdują się jeszcze dwa inne wierszyki - Rzepka i Ptasie radio. 


A tu nasze inne wydanie Lokomotywy, całokartonowe, z serii Wierszykowo wydanej przez Zieloną Sowę. Ilustracje komputerowe, wesołe, nowoczesne. Niby atrakcyjne dla maluszka, ale jednak w starciu z tradycją wypadają blado, no i jednak nie przypominają prawdziwych parowozów, wielkich, czarnych, buchających dymem...


Julian Tuwim, Lokomotywa i inne wesołe wierszyki dla dzieci - wyd. Oficyna Wydawnicza G&P
                       Julian Tuwim, Abecadło. Lokomotywa - wyd. Zielona Sowa


2 komentarze:

  1. Również musimy kupić. Klasykę trzeba mieć!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. My nie mamy tak blisko.. jednak w tym roku nie dojechaliśmy :)
    Ale Lokomotywę z ilustracjami Szancera też mamy!

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...