środa, 11 lutego 2015

Jest tam kto? Gdzie idziemy?Jeśli Wasze Dzieci nie lubią gdy w książeczce jest dużo tekstu, a ilustracje przeładowane szczegółami to być może trafnym wyborem będą książki Anny-Clary Tidholm wydane przez Zakamarki.
Ilustracje są proste, dzieci nie będą się koncentrować na wyszukiwaniu kolejnych drobiazgów tylko w pełni skupiać się na tym, co słyszą. A co usłyszą? Proste, krótkie zdania opisujące, co widać na ilustracjach, np. "Pan podlewa, kotek je".
Co druga kartka w "Jest tam kto" przedstawia drzwi (och, jaka to atrakcja jak można pukać do tylu drzwi, Zuzka nigdy nie przepuszcza takiej okazji) prowadzące do kolejnych pomieszczeń w domu. Kto w nich mieszka? Małpki, misie, pan z kotkiem, mały chłopiec. Każdy zajmuje się czymś innym, każdy pokoik wygląda inaczej. Zwiedzenie domku potrwa aż do wieczora. ;)
"Gdzie idziemy" skonstruowane jest na tej samej zasadzie, tyle, że tu zamiast drzwi znajdujemy ścieżki. Ścieżki długie, kręte, inne proste... Każdą trzeba przejść (np. paluszkami tup tup tup!) żeby dotrzeć w inne miejsce. Zobaczymy pieski, samochody, dzieci jedzące lody. Wszyskie czynności podpisane.

Prostota, oto co wyróżnia te książki. Czasem warto sięgnąć po coś tak prostego. :)


Anna-Clara Tidholm, "Jest tam kto?", "Gdzie idziemy?" wyd. Zakamarki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...